Híd a generációk között - kerekasztal beszélgetések

Hiszem, hogy lehet híd a  generációk között!
Akár te is lehetsz!

Ha betaláltak a fenti kérdések és szeretnél saját, elfogulatlan hozzáállást kialakítani, ott a helyed a HÍD A GENERÁCIÓK KÖZÖTT tesztprogramunkon.

Célok

A program célja, hogy felszínre hozza azokat a hiedelmeket, berögzött viselkedési mintákat, amelyek megakadályozzák a konstruktív kommunikációt. Helyette van értetlenség, sértődés, aggodalom, kiközösítés, szélsőséges esetben gyűlölködés.

Milyen jövő várható ebben a helyzetben?

Azért kezdeményezem a párbeszédet, mert hiszem, hogy képesek vagyunk meghallgatni egymást, tanulni egymástól, tisztelni a másik generáció véleményét és ezáltal élhetőbb, örömtelibb kapcsolatokat kialakítani és fenntartani.

Meggyőződésem, hogy a „régebb óta fiatalok” feladata kezdeményezni a párbeszédet. Elismerjük vagy tagadjuk, de a mi felelősségünk a jelenlegi helyzet kialakulása, ezért jobbra fordítása is.

Ha lebontjuk, elengedjük előítéleteinket, képesek leszünk befogadni a nálunk fiatalabbak véleményét, élményvilágát.
Ők azonban csak akkor ismerhetik meg az elöttük járókét, ha nyitottak rá, és van fogadókészség a kommunikációra.

Egyik generáció sem jobb/rosszabb a másiknál

Célunk az érdeklődés felkeltése a program iránt. Várunk első körben minden generációból 3-5 embert, akikkel közösen alakítjuk a programot a jelenlévők élményei alapján. A beszélgetéseket addig folytatjuk, amíg kialakul egy olyan változat, amely alapul szolgálhat az első kétnapos workshop tesztelésére akár 50 fővel.

Ha abban közös nevezőre tudunk jutni, hogy: Egyik generáció sem jobb/rosszabb a másiknál, akkor nagyot léptünk előre, mert ez az alapja a konstruktív kommunikációnak.

Ha már megvan a közös cél, ezt az óhajtott hiedelmet az NLP hatékony eszköztárával el lehet érni. Hogy a hiedelmek átformálása közösen vagy az egyes generációk részvételével történik, döntés kérdése.
Bízom benne, hogy az eredmények magukért beszélnek és sokan akarnak majd részt venni a kétnapos hídépítésben.

Coaching Mesterfogások Workshop – 2025. január 16-17. Budapest

Honnan az ötlet?

Bevallom, hogy a workshop gondolata Steigervald Krisztián könyveinek olvasása és videófelvételeinek többszöri meghallgatása közben jutott eszembe.

Javaslom a könyveket és videókat:
Jelenleg Magyarországon 6 generáció él együtt.
Steigervald Krisztián az alábbi időintervallumokat választotta a generációk megkülönböztetéséhez.

(Vannak más források, amelyek kisebb-nagyobb eltéréssel határozzák meg ezeket az időintervallumokat.)

KÉRDŐÍV

Most már tudod, hogy melyik generációhoz tartozol. Ha van kedved, akár ki is töltheted az alábbi kérdőívet:

Jelentkezés